> > >   FRÝDEK-MÍSTEK EXTRA   -   názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Zatím jsem zápisné neplatil

vloženo: 02.02.2019           komentářů: 0

Zatím jsem zápisné neplatil, ale určitě platit budu, říká Ondrušík o prvních trefách v extralize

Kádr extraligových házenkářů Pepino SKP Frýdek-Místek momentálně sužuje početná marodka. V duelu proti pražské Dukle tak dostal příležitost také sedmnáctiletý dorostenec Jakub Ondrušík. Při svém debutu si připsal první dvě branky v extralize dospělých.

Jakub Ondrušík patří mezi budoucí naděje Pepino SKP Frýdek-Místek. V sedmnácti letech je v širším výběru české dorostenecké reprezentace. Nyní má za sebou i první start v extralize dospělých. Nastoupil v duelu proti pražské Dukle, které vstřelil dvě branky. V rozhovoru mluví o tom, jaká je jeho role v týmu, co mu na jeho výkon řekl trenér, který jej vede v dorostu a v čem je rozdíl mezi dospělou a dorosteneckou kategorií.

Kubo, v neděli jsi poprvé nastoupil k extraligovému zápasu mezi dospělými. Kdy ses dozvěděl, že budeš hrát a jak jsi na to reagoval?
To, že budu hrát, jsem se dozvěděl asi týden před zápasem a byl jsem překvapen, jelikož s hlavním týmem trénuju teprve krátkou dobu.

Jak ses na první zápas v dresu hlavního týmu připravoval? Byl jsi hodně nervózní? Jaké si zažíval pocity?
Na zápas hlavního tymu jsem se nepřipravoval nijak odlišně, než na zápas staršího dorostu. Zpočátku jsem nervózní byl asi jako každý, kdo poprvé hraje za jiný tým. Měl jsem pocit jako bych si spletl halu, ale po první brance, kterou jsem vstřelil, ze mě nervozita trochu odpadla.

Už jsi to nakousl, že ses střelecky prosadil. A dokonce hned dvakrát. Přiblížíš, jak se zrodily tvé první dvě branky v extralize?
První branka padla tak rychle, že jsem to skoro nezaregistroval. Viděl jsem v obraně díru a šel tam, nic víc v tom asi nebylo. Druhá branka byla víceméně o štěstí.

První start a hned dva góly. Musel jsi platit nějaké zápisné?
Zatím jsem zápisné neplatil, ale určitě platit budu.

Na zápase se byl podívat i Daniel Valo, který tě trénuje v dorostu. Mluvili jste spolu o tvém výkonu? Co ti řekl na tvůj první start?
Ano, mluvili. Trenérovi se můj výkon líbil. Říkal, že je na mě hrdý. Jsem za to moc rád, protože on má u mě vysoké postavení.

Zaregistrovali tvůj první start mezi dospělými i tví známí, kamarádi či spolužáci? Pokud ano, jaké byly jejich reakce na tvůj první zápas?
Vědělo o něm jen pár lidí. I oni však říkali, že se mi zápas vcelku vydařil, byť jsme prohráli.

Věkem jsi stále ještě dorostenec. V čem pro tebe bylo utkání s Duklou jiné oproti těm, na které jsi zvyklý z dorostu?
Nejvyšší mužská soutěž oproti dorostenecké byla pro mě jiná hlavně v rychlosti a tvrdosti hry. Navíc protihráči byli o něco vyšší a silnější oproti těm, na které jsem zvyklý v dorostu.

Vzhledem k početné marodce se dá předpokládat, že budeš dostávat šanci i v dalších zápasech. Jaká je tvá úloha v týmu a jak se liší od té, kterou máš v dorostu?
Má úloha v týmu je asi taková, že zaskočím na pár minut za někoho, kdo si potřebuje odpočinout. To v dorostu často hrávám v základu.

A jak se ti trénuje s hlavním týmem? Je v jeho trénincích veliký rozdíl oproti těm v dorostu?
Ano, rozdíl v trénincích je, ale ne nijak fatální. Samozřejmě jsem si vědom, že přijdou náročnější tréninky. Myslím, že je to hlavně o zvyku.

Je něco, na co si musíš zvlášť zvyknout v dospělé kategorii? Je něco, co ti zatím dělá potíže?
Zatím jsem nezaregistroval nic, co by mi dělalo nějaké velké potíže. Akorát je zde nový trenér a nový režim přístupu, ale jak jsem říkal, je to jen o zvyku.

autor: http://handball.skp.cz

přidat komentář            zobrazit komentáře  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  F-M 112

08.03.2019

Nadýchal přes dvě a půl promile
V pátek 8. března 2019 přistihli policisté z obvodního oddělení ve Frýdku-Místku silně opilého řidiče. Krátce před dvaadvacátou hodinou zastavili na ulici Pionýrů ve Frýdku-Místku osobní automobil značky Škoda Fabia, který řídil čtyřiatřicetiletý muž. Policisté ho během kontroly vyzvali k provedení dechové zkoušky na alkohol, při které postupně nadýchal hodnoty přesahující dvě a půl promile alkoholu v krvi. Policisté řidiče na místě zadrželi a převezli na protialkoholní záchytnou stanici k vystřízlivění.

04.03.2019

S lupem utekl jen pár metrů
Policisté z obvodního oddělení Frýdku-Místku v současné době prověřují okolnosti ke krádeži mobilního telefonu. Tento měl být odcizen devětatřicetiletému muži, který v neděli kolem půl sedmé ráno seděl na lavičce na vlakovém nádraží ve Frýdku-Místku. Při čekání na svůj vlak muž usnul, čehož měl využít dvaadvacetiletý mladík, který si na lavičku přisedl. Následně měl z kapsy bundy vyndat poškozenému mobilní telefon a s tímto poté utéct. Muž se však probudil a za pachatelem se rozeběhl, aby mu vrátil odcizený mobilní telefon. Po chvilce ho dostihl. Svého telefonu se nevzdal jen tak, proto se o něj začali přetahovat až do doby, než se na místo dostavili muži zákona, kteří už pachatele na místě zadrželi.

03.03.2019

Měl řídit podnapilý
Z přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky je podezřelý 40letý muž z Břeclavska. Včera v dopoledních hodinách řídil ve Frýdku-Místku osobní motorové vozidlo. Policisté, kteří automobil zastavili, při kontrole zjistili, že muž usedl za volant pod vlivem alkoholických nápojů – přístroj vykázal hodnotu blížící se 2,5 promile alkoholu v dechu. Policisté vedou ve věci zkrácené přípravné řízení.

30.01.2019

Trojice pachatelů nepohrdla
Na konci měsíce ledna 2019 bylo ve služebním obvodu Hnojník provedeno bezpečnostní opatření, které bylo zaměřeno na kontrolu a pohyb osob v daném teritoriu, a to z důvodu zvýšeného počtu nápadu trestné činnosti majetkového charakteru. K většině případů docházelo v noční době. Jednalo se jak o krádeže okolo domů, tak o vloupání do rodinných domů. Při jednom z vloupání byli podezřelí zadrženi. Pachatelé ze zahrad měli zcizovat volně odložené věci, jako jsou například staré kovové předměty, propanbutanové lahve či volně odložené disky s pneumatikami. Do této akce byli přizváni také policisté ze speciální pořádkové jednotky. Jejich činností byl monitoring a pohyb osob v okolí kriminogenních míst v jednotlivých obcích služebního obvodu Hnojník. Již první noc bezpečnostního opatření policisté ze speciální pořádkové jednotky zkontrolovali osádku osobního vozidla značky Fiat, ve kterém se nacházely tři osoby, žena ve věku dvaceti let a muži ve věku čtyřiadvaceti a pětadvaceti let. Následně byla provedena i kontrola vozidla, kde se v zavazadlovém prostoru nacházela mimo jiné i televize, DVD přehrávač či motorová pila. Mužům zákona se po krátké době podařilo od těchto osob zjistit, že před několika minutami se vloupali do rodinného domu v obci Střítěž. Na místo činu se dostavil i majitel domu, který následným ohledáním zjistil, že pachatelé měli odcizit kromě televize, DVD přehrávače a motorové pily i deodorant, ponožky, svíčky, zapalovač a spousty jiných osobních věcí.

26.09.2018

Vloupání do kolárny
Frýdeckomístečtí policisté prověřují krádež pánského jízdního kola, ke kterému mělo dojít z pondělí na úterý tohoto týdne v jednom z domu na ulici J. Skupy ve Frýdku-Místku. Do domu neznámý pachatel měl vniknout přes plastové okno sklepních prostor, které se mu podařilo vypáčit. Poté, co se pachatel dostal do kolárny, z této odcizil červeno-bílo-černé kolo. Poškozené 44leté ženě tak svým jednáním způsobil škodu větší jak pět tisíc korun.