> > >   FRÝDEK-MÍSTEK EXTRA   -   názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Zatím jsem zápisné neplatil

vloženo: 02.02.2019           komentářů: 0

Zatím jsem zápisné neplatil, ale určitě platit budu, říká Ondrušík o prvních trefách v extralize

Kádr extraligových házenkářů Pepino SKP Frýdek-Místek momentálně sužuje početná marodka. V duelu proti pražské Dukle tak dostal příležitost také sedmnáctiletý dorostenec Jakub Ondrušík. Při svém debutu si připsal první dvě branky v extralize dospělých.

Jakub Ondrušík patří mezi budoucí naděje Pepino SKP Frýdek-Místek. V sedmnácti letech je v širším výběru české dorostenecké reprezentace. Nyní má za sebou i první start v extralize dospělých. Nastoupil v duelu proti pražské Dukle, které vstřelil dvě branky. V rozhovoru mluví o tom, jaká je jeho role v týmu, co mu na jeho výkon řekl trenér, který jej vede v dorostu a v čem je rozdíl mezi dospělou a dorosteneckou kategorií.

Kubo, v neděli jsi poprvé nastoupil k extraligovému zápasu mezi dospělými. Kdy ses dozvěděl, že budeš hrát a jak jsi na to reagoval?
To, že budu hrát, jsem se dozvěděl asi týden před zápasem a byl jsem překvapen, jelikož s hlavním týmem trénuju teprve krátkou dobu.

Jak ses na první zápas v dresu hlavního týmu připravoval? Byl jsi hodně nervózní? Jaké si zažíval pocity?
Na zápas hlavního tymu jsem se nepřipravoval nijak odlišně, než na zápas staršího dorostu. Zpočátku jsem nervózní byl asi jako každý, kdo poprvé hraje za jiný tým. Měl jsem pocit jako bych si spletl halu, ale po první brance, kterou jsem vstřelil, ze mě nervozita trochu odpadla.

Už jsi to nakousl, že ses střelecky prosadil. A dokonce hned dvakrát. Přiblížíš, jak se zrodily tvé první dvě branky v extralize?
První branka padla tak rychle, že jsem to skoro nezaregistroval. Viděl jsem v obraně díru a šel tam, nic víc v tom asi nebylo. Druhá branka byla víceméně o štěstí.

První start a hned dva góly. Musel jsi platit nějaké zápisné?
Zatím jsem zápisné neplatil, ale určitě platit budu.

Na zápase se byl podívat i Daniel Valo, který tě trénuje v dorostu. Mluvili jste spolu o tvém výkonu? Co ti řekl na tvůj první start?
Ano, mluvili. Trenérovi se můj výkon líbil. Říkal, že je na mě hrdý. Jsem za to moc rád, protože on má u mě vysoké postavení.

Zaregistrovali tvůj první start mezi dospělými i tví známí, kamarádi či spolužáci? Pokud ano, jaké byly jejich reakce na tvůj první zápas?
Vědělo o něm jen pár lidí. I oni však říkali, že se mi zápas vcelku vydařil, byť jsme prohráli.

Věkem jsi stále ještě dorostenec. V čem pro tebe bylo utkání s Duklou jiné oproti těm, na které jsi zvyklý z dorostu?
Nejvyšší mužská soutěž oproti dorostenecké byla pro mě jiná hlavně v rychlosti a tvrdosti hry. Navíc protihráči byli o něco vyšší a silnější oproti těm, na které jsem zvyklý v dorostu.

Vzhledem k početné marodce se dá předpokládat, že budeš dostávat šanci i v dalších zápasech. Jaká je tvá úloha v týmu a jak se liší od té, kterou máš v dorostu?
Má úloha v týmu je asi taková, že zaskočím na pár minut za někoho, kdo si potřebuje odpočinout. To v dorostu často hrávám v základu.

A jak se ti trénuje s hlavním týmem? Je v jeho trénincích veliký rozdíl oproti těm v dorostu?
Ano, rozdíl v trénincích je, ale ne nijak fatální. Samozřejmě jsem si vědom, že přijdou náročnější tréninky. Myslím, že je to hlavně o zvyku.

Je něco, na co si musíš zvlášť zvyknout v dospělé kategorii? Je něco, co ti zatím dělá potíže?
Zatím jsem nezaregistroval nic, co by mi dělalo nějaké velké potíže. Akorát je zde nový trenér a nový režim přístupu, ale jak jsem říkal, je to jen o zvyku.

autor: http://handball.skp.cz

přidat komentář            zobrazit komentáře  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  F-M 112

26.09.2018

Vloupání do kolárny
Frýdeckomístečtí policisté prověřují krádež pánského jízdního kola, ke kterému mělo dojít z pondělí na úterý tohoto týdne v jednom z domu na ulici J. Skupy ve Frýdku-Místku. Do domu neznámý pachatel měl vniknout přes plastové okno sklepních prostor, které se mu podařilo vypáčit. Poté, co se pachatel dostal do kolárny, z této odcizil červeno-bílo-černé kolo. Poškozené 44leté ženě tak svým jednáním způsobil škodu větší jak pět tisíc korun.

25.09.2018

Dopadena pachatelka krádeže kola
Vrchní inspektor z obvodního oddělení Třinec 25. září 2018 sdělil podezření z přečinu krádež třicetileté ženě z Třince. Ta, ač byla v minulosti za obdobnou majetkovou trestnou činnost odsouzena, přesto měla 25. srpna 2018 odcizit pánské horské jízdní kolo. Dvaceti čtyř letá žena přijela na kole k večerce v městské části Lyžbice v Třinci, zde opřela pánský bicykl, aniž by tento zabezpečila, pozdravila ženu, která seděla na lavičce a šla nakoupit. Tohoto využila žena, která seděla na lavičce, sedla na kolo a odjela neznámo kam. Policistům se operativní činnosti podařilo do měsíce dopadnout a ztotožnit pachatelku. Podezřelá třiceti letá žena se k činu doznala a jako důvod svého počínání uvedla, že v době skutku byla nezaměstnaná a potřebovala peníze. Kolo prodala za částku tisíc korun náhodnému muži. Peníze z prodeje použila pro svou potřebu.

20.09.2018

V restauracích i obchodech
Frýdeckomísteckým kriminalistům se podařilo objasnit sérii krádeží, kterých se měl dopustit 51letý muž z Frýdlantu nad Ostravicí. Těsně po spáchání posledního skutku byl muž zadržen hlídkou policistů. Z důvodu jeho stavu, kdy byl pod vlivem alkoholu, musel nejdříve vystřízlivět na záchytné stanici. Následující den 20. září 2018 policejní komisařka oddělení obecné kriminality ve Frýdku-Místku proti muži zahájila trestní stíhání pro přečin krádež, pro přečin krádež ve stádiu pokusu a pro přečin poškození cizí věci.

19.09.2018

Řídil vozidlo po požití alkoholu
Ve městě Třinec policisté včerejšího dne 19. září 2018 kolem jedenácté hodiny prováděli běžnou silniční kontrolu. Po zastavení vozidla značky KIA SORENTO muži zákona vyzvali 44letého muže, aby se podrobil odbornému měření na přítomnost alkoholu v dechu. Toto muž dobrovolně učinil a opakovaně mu bylo naměřeno téměř 1,5 promile. Řidiči byla zakázána další jízda, na místě mu byl zadržen řidičský průkaz a následně byl převezen na služebnu k dalším úkonům.

18.09.2018

Pachateli se nepodařilo s vozidlem odjet
Policisté z obvodního oddělení Frýdek-Místek pátrají po dosud neznámém pachateli, který se pokusil odcizit vozidlo značky Škoda Superb. Auto bylo zaparkované na parkovišti z jedné ulic ve Frýdku-Místku. Majitelka vozidlo řádně uzamkla v odpoledních hodinách 18. září 2018. Následující den po deváté hodině ranní ke svému vozidlu přišla a zjistila, že toto je poškozeno. Pachatel se měl dle dostupných informací dostat do uzamčeného vozidla tak, že vypáčil dveře a následně poškodil spínací skříňku, avšak krádež nedokonal a s vozidlem neodjel. Poškozené majitelce tak způsobil starosti zhruba za deset tisíc korun.