> > >   FRÝDEK-MÍSTEK EXTRA   -   názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Dnes to v Polárce opravdu žilo.

vloženo: 02.02.2019           komentářů: 0


Chance Liga - 53. kolo (so 2.2., 17:00)

HC Frýdek-Místek
4:3
(2:3, 2:0, 0:0)
VHK Vsetín

Arena: Hala Polárka, diváci: 2203
Statistiky utkání

Branky: 4. Martynek (Mikulík), 20. Husák (Hladonik), 21. Hladonik (Mikulík), 23. Christov (Husák, Kofroň) – 6. Theoret (J. Drtina, Kucharczyk), 10. Kopta (Březina, Pitule), 13. Šilhavý (Vítek, Hořanský). Rozhodčí: Přikryl, Barek – Maštalíř, Bubela. Vyloučení: 3:8. V oslabení: 0:0. Využití: 2:1. Diváci: 2203.

HC Frýdek-Místek: Hamerlík – Krisl, Husák, Bartko, Zahradníček, Matyáš, D. Stránský, Hrachovský – Martynek (A), Hladonik, Mikulík (C) – Kofroň, Motloch, Christov – Rudovský, Przybyla, Klimša (A) – Flok, Kaukič, J. Kalus.

VHK Vsetín: Gába – J. Drtina, Mikuš, Rudl, Slováček (A), Jeřábek, Frolo, Hryciow – Theoret, Kucharczyk (A), Karafiát – Rob, Pechanec, Jonák (C) – Březina, Pitule, Kopta – Vítek, Šilhavý, Hořanský.
Bylo to těsně o gól, ale veškeré body zůstávají doma

Dnes to v Polárce opravdu žilo. Úvodní třetinu sice ovládli Valaši. Druhá třetina už ale patřila Frýdku-Místku, ze které vyšel už konečný výsledek utkání. Ve třetí třetině se ještě hosté pokoušeli zápas vyrovnat, ale při domácích stálo štěstí a společnými silami Vsetín zvládli za stavu 4:3.

Vedení se nejdříve ujali domácí, Davida Gábu překonal Rostislav Martynek a frýdecko-místecký celek se radoval z první branky. O necelé dvě minuty později bylo srovnáno. Osm vteřin chybělo do konce trestu Davida Klimši, aby byli domácí kompletní. Střelu Jiřího Drtiny od modré čáry ještě tečoval Mitchell Theoret a kotouč se tak poprvé ocitl za Hamerlíkem. I když měli Slezané velice dobré a slibné šance, vždycky chyběl malý kousek k tomu, aby se puk dostal tam, kam ho chtěli Frýdečtí poslat. Pak kotouč převzali hosté a byl z toho gól. Ondřej Kopta propasíroval puk mezi Hamerlíkovými betony.

V druhé polovině první periody opět skóroval vsetínský mančaft. Pro domácí to byl velmi smolný gól. Před domácí brankou vznikla velmi nepřehledná situace. Hamerlíkovi nejdříve poskakoval kotouč po rameni a následně na zádech. Domácí gólman se sice puk pokoušel zachytit lapačkou, ale nakonec černý poklad sklouzl po jeho zádech do branky. Gól byl připsán Vojtěchu Šilhavému. Patnáct vteřin před koncem třetiny se k puku dostal k Patriku Husákovi a svou dělovkou propálil chumel hráčů a kotouč kolem Gáby jen prosvištěl.

Třicet dva vteřin po začátku prostředí dvacetiminutovky rysi vyrovnali. Milan Mikulík a Jan Hladonik se vydali do, dá se říct, nevinné akce. Mikulík si pospíšil za kotoučem a našel Jana Hladonika, který se dostal před vsetínského hráče, a zakončil kolem Gábova betonu do branky. Následně byl podražen jeden z domácích hráčů, Frýdek-Místek dostal tak výhodu, ale i při ní byl podražen Lukáš Motloch a tak šel Vsetín do tří. To samozřejmě Slezané potrestali. Husáková rána se zastavila o Gábu a dostala se přímo k Vítu Christovovi, který ji dostal za brankáře hostí.

Závěrečná třetina nepřinesla už žádnou branku, i když se Hamerlík docela zapotil. Hosté ho totiž dost potrápili, dokonce se o rozezvonila jedna ze tří tyčí, každopádně frýdecký gólman všechno pochytal. Do velkých příležitostí se dostal i domácí celek, konkrétně Jan Hladonik, který se hned dvakrát po sobě dostal do parádních úniků, jenže se mu nepovedlo z toho nic vytěžit. I když to hosté zkoušeli v šesti bez brankáře, na vyrovnávací gól nedosáhli.

autor: HC Frýdek-Místek / Markéta Mikescho

přidat komentář            zobrazit komentáře  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  F-M 112

26.09.2018

Vloupání do kolárny
Frýdeckomístečtí policisté prověřují krádež pánského jízdního kola, ke kterému mělo dojít z pondělí na úterý tohoto týdne v jednom z domu na ulici J. Skupy ve Frýdku-Místku. Do domu neznámý pachatel měl vniknout přes plastové okno sklepních prostor, které se mu podařilo vypáčit. Poté, co se pachatel dostal do kolárny, z této odcizil červeno-bílo-černé kolo. Poškozené 44leté ženě tak svým jednáním způsobil škodu větší jak pět tisíc korun.

25.09.2018

Dopadena pachatelka krádeže kola
Vrchní inspektor z obvodního oddělení Třinec 25. září 2018 sdělil podezření z přečinu krádež třicetileté ženě z Třince. Ta, ač byla v minulosti za obdobnou majetkovou trestnou činnost odsouzena, přesto měla 25. srpna 2018 odcizit pánské horské jízdní kolo. Dvaceti čtyř letá žena přijela na kole k večerce v městské části Lyžbice v Třinci, zde opřela pánský bicykl, aniž by tento zabezpečila, pozdravila ženu, která seděla na lavičce a šla nakoupit. Tohoto využila žena, která seděla na lavičce, sedla na kolo a odjela neznámo kam. Policistům se operativní činnosti podařilo do měsíce dopadnout a ztotožnit pachatelku. Podezřelá třiceti letá žena se k činu doznala a jako důvod svého počínání uvedla, že v době skutku byla nezaměstnaná a potřebovala peníze. Kolo prodala za částku tisíc korun náhodnému muži. Peníze z prodeje použila pro svou potřebu.

20.09.2018

V restauracích i obchodech
Frýdeckomísteckým kriminalistům se podařilo objasnit sérii krádeží, kterých se měl dopustit 51letý muž z Frýdlantu nad Ostravicí. Těsně po spáchání posledního skutku byl muž zadržen hlídkou policistů. Z důvodu jeho stavu, kdy byl pod vlivem alkoholu, musel nejdříve vystřízlivět na záchytné stanici. Následující den 20. září 2018 policejní komisařka oddělení obecné kriminality ve Frýdku-Místku proti muži zahájila trestní stíhání pro přečin krádež, pro přečin krádež ve stádiu pokusu a pro přečin poškození cizí věci.

19.09.2018

Řídil vozidlo po požití alkoholu
Ve městě Třinec policisté včerejšího dne 19. září 2018 kolem jedenácté hodiny prováděli běžnou silniční kontrolu. Po zastavení vozidla značky KIA SORENTO muži zákona vyzvali 44letého muže, aby se podrobil odbornému měření na přítomnost alkoholu v dechu. Toto muž dobrovolně učinil a opakovaně mu bylo naměřeno téměř 1,5 promile. Řidiči byla zakázána další jízda, na místě mu byl zadržen řidičský průkaz a následně byl převezen na služebnu k dalším úkonům.

18.09.2018

Pachateli se nepodařilo s vozidlem odjet
Policisté z obvodního oddělení Frýdek-Místek pátrají po dosud neznámém pachateli, který se pokusil odcizit vozidlo značky Škoda Superb. Auto bylo zaparkované na parkovišti z jedné ulic ve Frýdku-Místku. Majitelka vozidlo řádně uzamkla v odpoledních hodinách 18. září 2018. Následující den po deváté hodině ranní ke svému vozidlu přišla a zjistila, že toto je poškozeno. Pachatel se měl dle dostupných informací dostat do uzamčeného vozidla tak, že vypáčil dveře a následně poškodil spínací skříňku, avšak krádež nedokonal a s vozidlem neodjel. Poškozené majitelce tak způsobil starosti zhruba za deset tisíc korun.