> > >   FRÝDEK-MÍSTEK EXTRA   -   názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Upozornili na „Vykopnutého“

vloženo: 08.03.2019           komentářů: 0

Senioři upozornili na „Vykopnutého“, ten byl už opraven.Rada seniorů, poradní orgán primátora Michala Pobuckého, přináší podněty, které se město snaží co nejrychleji vyřešit. Stalo se tak i v případě upozornění na prorezivělý nosný sloup „Vykopnutého“, který si podle důchodců psi pletou s patníkem, takže vyjádřili obavu o jeho bezpečnost.

„Plastika z roku 1981 u křižovatky ulic Janáčkova a Ostravská u kostela sv. Jana a Pavla, respektive její nosná konstrukce, už je opravena městskými technickými službami, na základě posouzení technického stavu Hutním projektem. Prorezivělý nosní sloup byl odkopán, provedlo se přeplátování poškozených míst a znovu se zabetonoval, čímž byl odstraněn havarijní stav,“ informoval primátor Michal Pobucký. Tomu senioři slíbili, že se znovu pustí do pravidelných anket na svých setkáních, které přinášely nové podněty a připomínky.

Na únorovém zasedání Rady seniorů primátor Michal Pobucký přítomným referoval o vývoji kauzy nebezpečných odpadů a jeho náměstek Marcel Sikora informoval o rozhodnutích rady města, která s činností seniorů souvisí, zejména o dotačních programech, týkajících se zdravotnictví a sociálních služeb, kde byly vyčleněny finance i pro samotnou organizaci Senioři České republiky. Předseda její místní organizace Dalibor Kališ se na jednání pochlubil stoupající členskou základnou, která již přesáhla 1900 členů. „Trvale aktivních je asi třetina, i tak je to dost a s otevřením nového Centra aktivních seniorů se to určitě bude ještě zvyšovat. Jinak rozšiřujeme spolupráci se školami, dochází k propojení generací a je zajímavé, že děti jsou velmi vděčné, že s nimi někdo například něco vyrábí,“ svěřil se Dalibor Kališ. Podle něj senioři chystají na duben Velikonoční výstavu na 7. ZŠ, plánují podzimní zahrádkářskou výstavu v některé z dalších škol a průběžně se vzdělávají. „Jedou počítače, angličtina, připravujeme ovládání moderních mobilů, protože každý se drží svého starého tlačítkového a dnes už jsou jiné možnosti. Velký zájem je o Seniorskou akademii, kterou město podporuje, senioři se také chtějí hýbat, k čemuž budeme mít v nových prostorách více místa,“ těší se Dalibor Kališ. Zástupci městské i republikové policie jej na jednání potěšili podobně bohatými preventivními programy, které se pro seniory chystají.

autor: (red)

přidat komentář            zobrazit komentáře  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  F-M 112

08.03.2019

Nadýchal přes dvě a půl promile
V pátek 8. března 2019 přistihli policisté z obvodního oddělení ve Frýdku-Místku silně opilého řidiče. Krátce před dvaadvacátou hodinou zastavili na ulici Pionýrů ve Frýdku-Místku osobní automobil značky Škoda Fabia, který řídil čtyřiatřicetiletý muž. Policisté ho během kontroly vyzvali k provedení dechové zkoušky na alkohol, při které postupně nadýchal hodnoty přesahující dvě a půl promile alkoholu v krvi. Policisté řidiče na místě zadrželi a převezli na protialkoholní záchytnou stanici k vystřízlivění.

04.03.2019

S lupem utekl jen pár metrů
Policisté z obvodního oddělení Frýdku-Místku v současné době prověřují okolnosti ke krádeži mobilního telefonu. Tento měl být odcizen devětatřicetiletému muži, který v neděli kolem půl sedmé ráno seděl na lavičce na vlakovém nádraží ve Frýdku-Místku. Při čekání na svůj vlak muž usnul, čehož měl využít dvaadvacetiletý mladík, který si na lavičku přisedl. Následně měl z kapsy bundy vyndat poškozenému mobilní telefon a s tímto poté utéct. Muž se však probudil a za pachatelem se rozeběhl, aby mu vrátil odcizený mobilní telefon. Po chvilce ho dostihl. Svého telefonu se nevzdal jen tak, proto se o něj začali přetahovat až do doby, než se na místo dostavili muži zákona, kteří už pachatele na místě zadrželi.

03.03.2019

Měl řídit podnapilý
Z přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky je podezřelý 40letý muž z Břeclavska. Včera v dopoledních hodinách řídil ve Frýdku-Místku osobní motorové vozidlo. Policisté, kteří automobil zastavili, při kontrole zjistili, že muž usedl za volant pod vlivem alkoholických nápojů – přístroj vykázal hodnotu blížící se 2,5 promile alkoholu v dechu. Policisté vedou ve věci zkrácené přípravné řízení.

30.01.2019

Trojice pachatelů nepohrdla
Na konci měsíce ledna 2019 bylo ve služebním obvodu Hnojník provedeno bezpečnostní opatření, které bylo zaměřeno na kontrolu a pohyb osob v daném teritoriu, a to z důvodu zvýšeného počtu nápadu trestné činnosti majetkového charakteru. K většině případů docházelo v noční době. Jednalo se jak o krádeže okolo domů, tak o vloupání do rodinných domů. Při jednom z vloupání byli podezřelí zadrženi. Pachatelé ze zahrad měli zcizovat volně odložené věci, jako jsou například staré kovové předměty, propanbutanové lahve či volně odložené disky s pneumatikami. Do této akce byli přizváni také policisté ze speciální pořádkové jednotky. Jejich činností byl monitoring a pohyb osob v okolí kriminogenních míst v jednotlivých obcích služebního obvodu Hnojník. Již první noc bezpečnostního opatření policisté ze speciální pořádkové jednotky zkontrolovali osádku osobního vozidla značky Fiat, ve kterém se nacházely tři osoby, žena ve věku dvaceti let a muži ve věku čtyřiadvaceti a pětadvaceti let. Následně byla provedena i kontrola vozidla, kde se v zavazadlovém prostoru nacházela mimo jiné i televize, DVD přehrávač či motorová pila. Mužům zákona se po krátké době podařilo od těchto osob zjistit, že před několika minutami se vloupali do rodinného domu v obci Střítěž. Na místo činu se dostavil i majitel domu, který následným ohledáním zjistil, že pachatelé měli odcizit kromě televize, DVD přehrávače a motorové pily i deodorant, ponožky, svíčky, zapalovač a spousty jiných osobních věcí.

26.09.2018

Vloupání do kolárny
Frýdeckomístečtí policisté prověřují krádež pánského jízdního kola, ke kterému mělo dojít z pondělí na úterý tohoto týdne v jednom z domu na ulici J. Skupy ve Frýdku-Místku. Do domu neznámý pachatel měl vniknout přes plastové okno sklepních prostor, které se mu podařilo vypáčit. Poté, co se pachatel dostal do kolárny, z této odcizil červeno-bílo-černé kolo. Poškozené 44leté ženě tak svým jednáním způsobil škodu větší jak pět tisíc korun.