> > >   FRÝDEK-MÍSTEK EXTRA   -   názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Valcíři mají za sebou generálku

vloženo: 10.03.2019           komentářů: 0

Valcíři mají za sebou vydařenou generálku, kdy si na hlavním hřišti ve Stovkách poradili s ambiciózním divizním celkem z Opavy 5:1.

MFK Frýdek-Místek - Slezský FC Opava B
5:1

Komentář

Svěřenci trenérů Jana Žižky a Josefa Slámy zadělali na své vysoké vítězství již v prvním poločase, kdy se nejprve po standardní situaci prosadil Petr Literák - 1:0. Naší oporu zadních řad pak o sedm minut později doplnil ještě Vašíček, takže naším vedením 2:0 skončila také i první polovina tohoto přípravného střetnutí.

Druhá polovina zápasu vyšla domácím hráčům o něco lépe. Po hodině hry se o další změnu skóre postaral střídající Kutáč (foto vpravo), který hlavou usměrnil míč ke vzdálenější tyči opavské branky - 3:0. V 65. minutě to bylo již rozdílem čtyř gólů. To svůj důraz u zadní tyče uplatnil Vychodil. Opavští v 74. minutě po povedené kombinační akci sice snížili, čtyřgólové vedení jsme si však o další dvě minuty vzali znovu zpět, když hostujícího brankáře podruhé v utkání překonal Vychodil.

Generálka na úvodní jarní duel MSFL se Valcířům povedla, když mladíky z Opavy porazili 5:1. Na úvod odvetné části sezony pocestují Žižkovi svěřenci v pátečním odpoledni do Kroměříže, kde nás určitě nečeká vůbec lehké utkání.

Do Kroměříže už s Valcíři nepocestuje trojice hráčů Martin Kutáč, Jakub Buchlovský a Mario Telnar. "Všechny tři pouštíme do Otrokovic, a to především kvůli jejich větší herní vytíženosti," osvětlil poslední změny v kádru Valcířů trenér Jan Žižka.
Ohlasy trenérů

Jan Žižka (trenér Frýdku-Místku): Dnes jsme nastoupili proti kvalitnímu soupeři, který bude určitě hrát o špici divizní soutěže. Opava měla mladý manšaft, ale s dobře organizovanou obranou. Soupeř hodně běhavý a já bych chtěl určitě podotknout, že jsme na dobře připraveném terénu sehráli vydařenou generálku. I přesto, že jsme nemohli počítat s pěti hráči, tak se na tenhle fakt vymlouvat nebudeme. To může v podstatě nastat i během rozehrané sezony. I tak si myslím, že jsme utkání zvládli nejen po výsledkové stránce, ale i po té herní, a za to jsem rád. Rozhodla větší zkušenost. Co mi však chybělo, tak možná náš rychlejší přechod do útočné fáze. Gól jsme dostali po naší nekoncentrovanosti. Na tyhle věci si musíme dát v sezoně pozor, protože tam mohou rozhodovat maličkosti.

autor: MFK Frýdek-Místek

přidat komentář            zobrazit komentáře  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  F-M 112

08.03.2019

Nadýchal přes dvě a půl promile
V pátek 8. března 2019 přistihli policisté z obvodního oddělení ve Frýdku-Místku silně opilého řidiče. Krátce před dvaadvacátou hodinou zastavili na ulici Pionýrů ve Frýdku-Místku osobní automobil značky Škoda Fabia, který řídil čtyřiatřicetiletý muž. Policisté ho během kontroly vyzvali k provedení dechové zkoušky na alkohol, při které postupně nadýchal hodnoty přesahující dvě a půl promile alkoholu v krvi. Policisté řidiče na místě zadrželi a převezli na protialkoholní záchytnou stanici k vystřízlivění.

04.03.2019

S lupem utekl jen pár metrů
Policisté z obvodního oddělení Frýdku-Místku v současné době prověřují okolnosti ke krádeži mobilního telefonu. Tento měl být odcizen devětatřicetiletému muži, který v neděli kolem půl sedmé ráno seděl na lavičce na vlakovém nádraží ve Frýdku-Místku. Při čekání na svůj vlak muž usnul, čehož měl využít dvaadvacetiletý mladík, který si na lavičku přisedl. Následně měl z kapsy bundy vyndat poškozenému mobilní telefon a s tímto poté utéct. Muž se však probudil a za pachatelem se rozeběhl, aby mu vrátil odcizený mobilní telefon. Po chvilce ho dostihl. Svého telefonu se nevzdal jen tak, proto se o něj začali přetahovat až do doby, než se na místo dostavili muži zákona, kteří už pachatele na místě zadrželi.

03.03.2019

Měl řídit podnapilý
Z přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky je podezřelý 40letý muž z Břeclavska. Včera v dopoledních hodinách řídil ve Frýdku-Místku osobní motorové vozidlo. Policisté, kteří automobil zastavili, při kontrole zjistili, že muž usedl za volant pod vlivem alkoholických nápojů – přístroj vykázal hodnotu blížící se 2,5 promile alkoholu v dechu. Policisté vedou ve věci zkrácené přípravné řízení.

30.01.2019

Trojice pachatelů nepohrdla
Na konci měsíce ledna 2019 bylo ve služebním obvodu Hnojník provedeno bezpečnostní opatření, které bylo zaměřeno na kontrolu a pohyb osob v daném teritoriu, a to z důvodu zvýšeného počtu nápadu trestné činnosti majetkového charakteru. K většině případů docházelo v noční době. Jednalo se jak o krádeže okolo domů, tak o vloupání do rodinných domů. Při jednom z vloupání byli podezřelí zadrženi. Pachatelé ze zahrad měli zcizovat volně odložené věci, jako jsou například staré kovové předměty, propanbutanové lahve či volně odložené disky s pneumatikami. Do této akce byli přizváni také policisté ze speciální pořádkové jednotky. Jejich činností byl monitoring a pohyb osob v okolí kriminogenních míst v jednotlivých obcích služebního obvodu Hnojník. Již první noc bezpečnostního opatření policisté ze speciální pořádkové jednotky zkontrolovali osádku osobního vozidla značky Fiat, ve kterém se nacházely tři osoby, žena ve věku dvaceti let a muži ve věku čtyřiadvaceti a pětadvaceti let. Následně byla provedena i kontrola vozidla, kde se v zavazadlovém prostoru nacházela mimo jiné i televize, DVD přehrávač či motorová pila. Mužům zákona se po krátké době podařilo od těchto osob zjistit, že před několika minutami se vloupali do rodinného domu v obci Střítěž. Na místo činu se dostavil i majitel domu, který následným ohledáním zjistil, že pachatelé měli odcizit kromě televize, DVD přehrávače a motorové pily i deodorant, ponožky, svíčky, zapalovač a spousty jiných osobních věcí.

26.09.2018

Vloupání do kolárny
Frýdeckomístečtí policisté prověřují krádež pánského jízdního kola, ke kterému mělo dojít z pondělí na úterý tohoto týdne v jednom z domu na ulici J. Skupy ve Frýdku-Místku. Do domu neznámý pachatel měl vniknout přes plastové okno sklepních prostor, které se mu podařilo vypáčit. Poté, co se pachatel dostal do kolárny, z této odcizil červeno-bílo-černé kolo. Poškozené 44leté ženě tak svým jednáním způsobil škodu větší jak pět tisíc korun.