> > >   FRÝDEK-MÍSTEK EXTRA   -   názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Do každého utkání jdu s tím

vloženo: 13.03.2019           komentářů: 0

Do každého utkání jdu s tím, že chci vyhrát, říká Martin Pomichálek

Martin Pomichálek začal letošní sezonu v juniorce. Po zranění Tomáše Klabana však nyní nastupuje na pravém křídle také za hlavní tým Pepino SKP Frýdek-Místek.

Házenkáři Pepino SKP Frýdek-Místek se musí obejít bez Tomáše Klabana, který je dlouhodobě zraněný a nejspíš nestihne ani začátek příštího extraligového ročníku. Na postu pravého křídla tak hraje i Martin Pomichálek, kterého si klub vytáhl z juniorky. V rozhovoru mluví o tom, jaká je jeho úloha v družstvu, co očekává od posledního zápasu základní části proti Litovli nebo jak velkou šanci bude mít jeho tým v případném čtvrtfinále play off.

Martine, blíží se konec základní části letošního extraligového ročníku. Je podle vás dobře, že soutěž končíte proti týmům ze spodu tabulky?
Určitě jsme v roli papírových favoritů, ale vzhledem k tomu, že letošní ročník extraligy je vyrovnaný, může každý s každým vyhrát či prohrát. Ale ano, je lepší, že končíme dlouhodobou část s týmy ze spodní čtyřky, než kdybychom měli hrát proti družstvům ze špice tabulky.

V předešlém utkání jste doma přehráli Hranice, přesto jste zahodili spoustu brankových příležitostí. Proč?
Některé střelecké pokusy byly unáhlené a Pepa Kučerka v brance Hranic si je pohlídal.

Sám jste hned na začátku neproměnil tři náskoky z křídla. Vnímal jste, že proti vám stál Josef Kučerka, který patří k nejzkušenějším brankářům v celé extralize?
Věděl jsem, kdo proti nám bude v bráně stát. Pepa je zkušený borec, který už toho má dost odchytáno. Bohužel mi to tam nespadlo ani jednou.

Nakonec vás to ale tolik mrzet nemuselo, protože jste vyhráli 29:26. Nyní vás čeká zápas proti Litovli, která je poslední. Uhrála zatím jen dva body. Vnímáte, že jste jasným favoritem? Nebude vás to svazovat?
Určitě tu roli favorita vnímáme a zároveň ji i přijímáme s respektem k Litovli. Pokud ale předvedeme to, co umíme a na co máme, tak vyhrajeme.

Litovel sice zatím vyhrála jen jednou, ale po zimní přestávce už zápasy neprohrává tak jednoznačně jako na podzim. Jaké střetnutí tedy očekáváte?
Litovel bude hrát v domácím prostředí a nemá co ztratit. My musíme uhrát alespoň jeden bod. Očekávám tedy bojovné utkání, ve kterém budou rozhodovat obrany obou týmů.

Máte Litovel nějak nastudovanou? V čem se Litovel nejvíce změnila oproti podzimu? Dá se říct, že je něčím nebezpečná, byť je jasně poslední?
Na podzim jsem proti Litovli nenastoupil, a proto nedokážu na tuto otázku odpovědět.

K úplné jistotě účasti v play off potřebujete v duelu proti Litovli uhrát alespoň bod. Budete myslet na to, že by vám stačila i remíza nebo budete chtít za každou cenu vyhrát?
Určitě budeme chtít vyhrát za každou cenu, protože v házené je dost ošemetné hrát zápasy na remízu.

Na pravém křídle vám dlouhodobě chybí Tomáš Klaban. Má tento fakt nějaký vliv na vaše výkony? Co je tak nyní vaším hlavním úkolem?
Kdyby se Tomáš nezranil, byl bych stále v juniorce. Po zranění Tomáše mi zavolal náš vedoucí družstva, jestli bych jim nechtěl pomoct v této zapeklité situaci. Vzal jsem to jako výzvu a nabídku přijal. Mým úkolem je být týmu nápomocný, jak jen to půjde.

Pravidelně hráváte také za juniorku. Musíte nějak přizpůsobovat svou hru ať už jednomu či druhému družstvu nebo hrajete pořád stejně?
Do každého utkání jdu s tím, že chci vyhrát a být co nejvíce nápomocen svému týmu. Nedělám tedy rozdíl mezi juniorkou a A-týmem a jdu do každého zápasu na sto procent.

Poslední výhrou nad Hranicemi jste se výrazně přiblížili účasti v play off. Každopádně s největší pravděpodobností narazíte na jeden z nejlepších celků základní části. Ať už to bude Karviná či Plzeň. Jak velkou šanci byste podle vás měli, ať už proti tomu nebo onomu soupeři?
Jak jsem už říkal, tak letošní extraliga je vyrovnaná a každý může porazit každého. Každý zápas začíná za stavu 0:0 a když budeme hrát na hranici svých možností a přikloní se k nám trochu štěstíčka, jsme schopni porazit Karvinou i Plzeň.

autor: Jan Smekal

přidat komentář            zobrazit komentáře  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  F-M 112

08.03.2019

Nadýchal přes dvě a půl promile
V pátek 8. března 2019 přistihli policisté z obvodního oddělení ve Frýdku-Místku silně opilého řidiče. Krátce před dvaadvacátou hodinou zastavili na ulici Pionýrů ve Frýdku-Místku osobní automobil značky Škoda Fabia, který řídil čtyřiatřicetiletý muž. Policisté ho během kontroly vyzvali k provedení dechové zkoušky na alkohol, při které postupně nadýchal hodnoty přesahující dvě a půl promile alkoholu v krvi. Policisté řidiče na místě zadrželi a převezli na protialkoholní záchytnou stanici k vystřízlivění.

04.03.2019

S lupem utekl jen pár metrů
Policisté z obvodního oddělení Frýdku-Místku v současné době prověřují okolnosti ke krádeži mobilního telefonu. Tento měl být odcizen devětatřicetiletému muži, který v neděli kolem půl sedmé ráno seděl na lavičce na vlakovém nádraží ve Frýdku-Místku. Při čekání na svůj vlak muž usnul, čehož měl využít dvaadvacetiletý mladík, který si na lavičku přisedl. Následně měl z kapsy bundy vyndat poškozenému mobilní telefon a s tímto poté utéct. Muž se však probudil a za pachatelem se rozeběhl, aby mu vrátil odcizený mobilní telefon. Po chvilce ho dostihl. Svého telefonu se nevzdal jen tak, proto se o něj začali přetahovat až do doby, než se na místo dostavili muži zákona, kteří už pachatele na místě zadrželi.

03.03.2019

Měl řídit podnapilý
Z přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky je podezřelý 40letý muž z Břeclavska. Včera v dopoledních hodinách řídil ve Frýdku-Místku osobní motorové vozidlo. Policisté, kteří automobil zastavili, při kontrole zjistili, že muž usedl za volant pod vlivem alkoholických nápojů – přístroj vykázal hodnotu blížící se 2,5 promile alkoholu v dechu. Policisté vedou ve věci zkrácené přípravné řízení.

30.01.2019

Trojice pachatelů nepohrdla
Na konci měsíce ledna 2019 bylo ve služebním obvodu Hnojník provedeno bezpečnostní opatření, které bylo zaměřeno na kontrolu a pohyb osob v daném teritoriu, a to z důvodu zvýšeného počtu nápadu trestné činnosti majetkového charakteru. K většině případů docházelo v noční době. Jednalo se jak o krádeže okolo domů, tak o vloupání do rodinných domů. Při jednom z vloupání byli podezřelí zadrženi. Pachatelé ze zahrad měli zcizovat volně odložené věci, jako jsou například staré kovové předměty, propanbutanové lahve či volně odložené disky s pneumatikami. Do této akce byli přizváni také policisté ze speciální pořádkové jednotky. Jejich činností byl monitoring a pohyb osob v okolí kriminogenních míst v jednotlivých obcích služebního obvodu Hnojník. Již první noc bezpečnostního opatření policisté ze speciální pořádkové jednotky zkontrolovali osádku osobního vozidla značky Fiat, ve kterém se nacházely tři osoby, žena ve věku dvaceti let a muži ve věku čtyřiadvaceti a pětadvaceti let. Následně byla provedena i kontrola vozidla, kde se v zavazadlovém prostoru nacházela mimo jiné i televize, DVD přehrávač či motorová pila. Mužům zákona se po krátké době podařilo od těchto osob zjistit, že před několika minutami se vloupali do rodinného domu v obci Střítěž. Na místo činu se dostavil i majitel domu, který následným ohledáním zjistil, že pachatelé měli odcizit kromě televize, DVD přehrávače a motorové pily i deodorant, ponožky, svíčky, zapalovač a spousty jiných osobních věcí.

26.09.2018

Vloupání do kolárny
Frýdeckomístečtí policisté prověřují krádež pánského jízdního kola, ke kterému mělo dojít z pondělí na úterý tohoto týdne v jednom z domu na ulici J. Skupy ve Frýdku-Místku. Do domu neznámý pachatel měl vniknout přes plastové okno sklepních prostor, které se mu podařilo vypáčit. Poté, co se pachatel dostal do kolárny, z této odcizil červeno-bílo-černé kolo. Poškozené 44leté ženě tak svým jednáním způsobil škodu větší jak pět tisíc korun.