> > >   FRÝDEK-MÍSTEK EXTRA   -   názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Valcíři zahájili jarní odvetnou

vloženo: 16.03.2019           komentářů: 0

Valcíři zahájili jarní odvetnou část MSFL vítězstvím. O jejich hubené výhře 1:0 nad Kroměříží rozhodla přesná trefa Vašíčka ze závěru prvního poločasu.

SK Hanácká Slavia Kroměříž - MFK Frýdek-Místek
0:1


Komentář

Předehrávku úvodního jarního kola MSFL obstaraly týmy domácí HS Kroměříž a hosté z Frýdku-Místku. Šlo tedy o souboj podzimního vícemistra s osmým celkem průběžného pořadí.

Do utkání aktivněji vstoupili hráči v modrých dresech s příčným pruhem na prsou. Úvodní herní pohodu ale brzy vystřídala možná až zbytečná nervozita Frýdeckých. Hanáci převzali otěže střetnutí a několika nebezpečnými standardkami ohrožovali branku Zdeňka Kofroně. Vyložených příležitostí si však oba týmy v úvodní pětačtyřicetiminutovce příliš nevypracovaly. A tak o osudu zápasu rozhodla paradoxně jediná tutovka Valcířů.

Ta přišla s poslední minutou prvního poločasu, kdy Hloch vyvezl míč z obraného pásma Frýdku-Místku, přenesením hry vysunul do útočné akce agilního Hykela a po jeho průniku se střelou k bližší tyči nemýlil útočník Václav Vašíček - 0:1.

Po změně stran se již diváci dalších branek nedočkali. Dle hlášení místního hlasatele si do ochozů našlo cestu více než tři stovky platících fanoušků. Nutno však vyzvednout početnou skupinu frýdecko-místeckých fans, kteří se po celou dobu zápasu starali o atmosféru střetnutí a po konečném hvizdu hlavního rozhodčího Machače se mohli z výhry radovat společně s hráči.

Nic na tom nezměnila ani situace z poslední minuty utkání, kdy centr Matouška hlavičkoval Kovář před vybíhajícím Kofroněm pouze do břevna, ale dorážka dobíhajícího Oklešťka byla nakonec ohodnocena jeho ofsajdovým postavením.
Ohlasy trenérů

Bronislav Červenka (trenér HS Kroměříž): Polovina hráčů nepodala svůj standardní výkon, což rozhodlo. Zápas byl vyrovnaný. Kdyby každý hráč na svém postu podal svůj standardní výkon, utkání bychom zvládli. Ale podprůměrných a průměrných výkonů bohužel bylo víc. V prvním poločase jsme udělali jednu chybu. Ztratili jsme balon a dostali zbytečný gól do šatny, který ovlivnil druhý poločas.

Jan Žižka (trenér Frýdku-Místku): Samozřejmě se chceme co nejdříve dostat bodově nahoru, ale musel jsem před utkáním trochu ten optimismus u hráčů kočírovat. Kroměříž patří dlouhodobě ke špičce třetiligové soutěže, a to také i v tomto vzájemném utkání potvrdila. Nechci vyloženě říct, že to bylo z naší strany herně nepovedené utkání, spíš bych to přikláněl ke zbytečné nervozitě. Chtěli jsme zápas rychle rozhodnout, což se nám nepodařilo. Pak začali být domácí aktivnější. Pro nás jsou to však v této fázi hodně důležité tři body.

autor: MFK Frýdek-Místek

přidat komentář            zobrazit komentáře  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  F-M 112

08.03.2019

Nadýchal přes dvě a půl promile
V pátek 8. března 2019 přistihli policisté z obvodního oddělení ve Frýdku-Místku silně opilého řidiče. Krátce před dvaadvacátou hodinou zastavili na ulici Pionýrů ve Frýdku-Místku osobní automobil značky Škoda Fabia, který řídil čtyřiatřicetiletý muž. Policisté ho během kontroly vyzvali k provedení dechové zkoušky na alkohol, při které postupně nadýchal hodnoty přesahující dvě a půl promile alkoholu v krvi. Policisté řidiče na místě zadrželi a převezli na protialkoholní záchytnou stanici k vystřízlivění.

04.03.2019

S lupem utekl jen pár metrů
Policisté z obvodního oddělení Frýdku-Místku v současné době prověřují okolnosti ke krádeži mobilního telefonu. Tento měl být odcizen devětatřicetiletému muži, který v neděli kolem půl sedmé ráno seděl na lavičce na vlakovém nádraží ve Frýdku-Místku. Při čekání na svůj vlak muž usnul, čehož měl využít dvaadvacetiletý mladík, který si na lavičku přisedl. Následně měl z kapsy bundy vyndat poškozenému mobilní telefon a s tímto poté utéct. Muž se však probudil a za pachatelem se rozeběhl, aby mu vrátil odcizený mobilní telefon. Po chvilce ho dostihl. Svého telefonu se nevzdal jen tak, proto se o něj začali přetahovat až do doby, než se na místo dostavili muži zákona, kteří už pachatele na místě zadrželi.

03.03.2019

Měl řídit podnapilý
Z přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky je podezřelý 40letý muž z Břeclavska. Včera v dopoledních hodinách řídil ve Frýdku-Místku osobní motorové vozidlo. Policisté, kteří automobil zastavili, při kontrole zjistili, že muž usedl za volant pod vlivem alkoholických nápojů – přístroj vykázal hodnotu blížící se 2,5 promile alkoholu v dechu. Policisté vedou ve věci zkrácené přípravné řízení.

30.01.2019

Trojice pachatelů nepohrdla
Na konci měsíce ledna 2019 bylo ve služebním obvodu Hnojník provedeno bezpečnostní opatření, které bylo zaměřeno na kontrolu a pohyb osob v daném teritoriu, a to z důvodu zvýšeného počtu nápadu trestné činnosti majetkového charakteru. K většině případů docházelo v noční době. Jednalo se jak o krádeže okolo domů, tak o vloupání do rodinných domů. Při jednom z vloupání byli podezřelí zadrženi. Pachatelé ze zahrad měli zcizovat volně odložené věci, jako jsou například staré kovové předměty, propanbutanové lahve či volně odložené disky s pneumatikami. Do této akce byli přizváni také policisté ze speciální pořádkové jednotky. Jejich činností byl monitoring a pohyb osob v okolí kriminogenních míst v jednotlivých obcích služebního obvodu Hnojník. Již první noc bezpečnostního opatření policisté ze speciální pořádkové jednotky zkontrolovali osádku osobního vozidla značky Fiat, ve kterém se nacházely tři osoby, žena ve věku dvaceti let a muži ve věku čtyřiadvaceti a pětadvaceti let. Následně byla provedena i kontrola vozidla, kde se v zavazadlovém prostoru nacházela mimo jiné i televize, DVD přehrávač či motorová pila. Mužům zákona se po krátké době podařilo od těchto osob zjistit, že před několika minutami se vloupali do rodinného domu v obci Střítěž. Na místo činu se dostavil i majitel domu, který následným ohledáním zjistil, že pachatelé měli odcizit kromě televize, DVD přehrávače a motorové pily i deodorant, ponožky, svíčky, zapalovač a spousty jiných osobních věcí.

26.09.2018

Vloupání do kolárny
Frýdeckomístečtí policisté prověřují krádež pánského jízdního kola, ke kterému mělo dojít z pondělí na úterý tohoto týdne v jednom z domu na ulici J. Skupy ve Frýdku-Místku. Do domu neznámý pachatel měl vniknout přes plastové okno sklepních prostor, které se mu podařilo vypáčit. Poté, co se pachatel dostal do kolárny, z této odcizil červeno-bílo-černé kolo. Poškozené 44leté ženě tak svým jednáním způsobil škodu větší jak pět tisíc korun.