> > >   FRÝDEK-MÍSTEK EXTRA   -   názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Derby skončilo bez branek

vloženo: 31.03.2019           komentářů: 0

Nádherné jarní počasí bylo tou nejlepší pozvánkou pro milovníky kopané. A když se ještě k tomu hraje sousedské derby, tak fanoušci obou táborů nemohli chybět. Do Dobratic přišlo kolem tří stovek diváků a to je kulisa, kterou nemají týmy ani v mnohem vyšších republikových soutěžích.

Už při rozcvičování hráčů bylo patrné, že v obou celcích jsou nějaké nové tváře a co je dobře, na hřiště se dostává dravé mládí. Vždyť na hřišti v základních sestavách byli tři hráči ročník narození 2000. V obvyklých dresech modré barvy se domácí představili v této nezvyklé sestavě:

Padušák – Skotnica, Dobiáš, Šigut, Lýsek – Kantor, Škapa, Causidis, Somr – Kohut (77.Matula) a Pařenica, trenér Korabík.

Po zbytečné prohře na půdě poslední Hrabové, kdy naši fotbalisté vedli dvoubrankovým rozdílem, ale nakonec neurvali ani bod, se čekalo, jak se povede první utkání doma. Trenér Korabík byl nucen udělat nějaké změny v sestavě, které byly způsobeny i neúčastí některých hráčů. Nicméně od počátku měly Dobratice mírnou herní převahu, hrálo se však především uprostřed hřiště,tak gólmani neměli příliš práci. První pokus zaznamenal ve 3.minutě hostující Gryžboň, střela však skončilo hodně vysoko nad brankou. To první domácí příležitost v 7.minutě byla gólová. Za obranu se dostal kapitán Causidis, sólo ale nezakončil úspěšně, vychytal jej včasným vyběhnutím Pešák. V 11.minutě se povedla rychlá akce domácích a po uvolnění Pařenicy na pravé straně šestnáctky chybělo jen lepší sklopení nártu, aby pokus zamířil mezi tyče. Na hrotu Dobratic se pohyboval mladíček Kohut, který velmi aktivně napadl rozehrávky zadáků Dobré. Právě tento fotbalista dostal ideální přihrávku do běhu a mířil sám na brankáře, jenže dopadl úplně stejně jako jeho zkušenější kapitán, gólovou možnost mu překazil doberský Pešák. Potom přišly i první náznaky o zteč domácí branky, to nejprve z dobré pozice střílel do náruče mladého brankáře Padušáka Bařina a po chvilce na to zatrnulo domácím fandům po dlouhém výkopu, kdy se míč snesl až do domácí šestnáctky a nedorozumění brankáře s obranou skončilo šťastným zákrokem mladíčka v brance. To byl na první půli docela slabý zápis střelců mezi tyče. Pozornost diváků si zasloužil jen nešťastný vzdušný souboj, po kterém zůstal otřesen na trávníku domácí Šigut. S pořádnou boulí nad levým obočím odcházel rychle do šatny těsně před hvizdem rozhodčího.

Na druhých 45 minut přišel i pošramocený Šigut a to bylo dobré znamení a nebylo třeba už tak do oslabeného týmu zasahovat střídáním. I začátek této části hry zpočátku patřil domácím. Přímý kop Pařenicy skončil nad, pak se vyznamenal znova hostující brankář, která vzal centrovaný míč zprava doslova z nohy Kantorovi. Největší šancí pohrdl v 57.minutě Lýsek, kdy zblízka nepřekonal hlavou skvělého Pešáka. To byla veliká škoda a další minuty jako by poznamenaly tento neproměněný moment. Dobrá přitlačila, začala lépe kombinovat a vytvářet si také příležitosti. Domácí obrana mnohokrát se štěstím odvracela nakopávané míče a střely Zíchy a především Ursíniho měly dobrý směr, jen díky obětavosti končily míče na dobře postavených hráčích Dobratic. Asi nejvíce zatrnulo domácím po úniku Alexy, kdy jej zastavil vyběhnuvší brankář jen za cenu faulu a žluté karty. Přímý kop zahrávaný Dobrou, konkrétně levačkou Ursíniho, byl ukázkový. Pro Dobratice velké štěstí, že míč jen orazítkoval spojnici tyče s břevnem, z následujícího rohu stejný hráč již takovou mušku neměl. To byla výborná desetiminutovka hostů, po které se domácí dostali na dostřel soupeřovy branky až při zaznamenání pěkného centru, ale míč z hlavy Causidise opět skončil nad břevnem. I další možnost ke vstřelení aspoň jediné branky měl domácí tým v 81.minutě po úniku Pařenicy po levé straně a centru do malého vápna, kde čerstvě nastoupivší Matula promáchl naprázdno a míč proletěl do jiných míst než většina diváků chtěla. Ještě jedno vzrušení nastalo tři minuty před koncem, na hranici šestnáctky šel k zemi po zákroky Alexy jeden z domácích hráčů a sudí Levinger neváhal vytasit červenou kartu. Následnou standartku si vzal na starost Pařenica, namířil přesně kolem zdi, výborný Pešák stačil míč vyrazit do bezpečí a vychytal tak další nulu. Stejně si vedl i mladičký Padušák na domácí straně. Derby tedy nemělo vítěze. Ke spokojenosti diváků chybělo koření fotbalu a to jsou góly. Snad se jich od našich svěřenců dočkáme už v dalším zápase, kdy se utkají venku s Lučinou.

autor: KaMoš

přidat komentář            zobrazit komentáře  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  F-M 112

08.03.2019

Nadýchal přes dvě a půl promile
V pátek 8. března 2019 přistihli policisté z obvodního oddělení ve Frýdku-Místku silně opilého řidiče. Krátce před dvaadvacátou hodinou zastavili na ulici Pionýrů ve Frýdku-Místku osobní automobil značky Škoda Fabia, který řídil čtyřiatřicetiletý muž. Policisté ho během kontroly vyzvali k provedení dechové zkoušky na alkohol, při které postupně nadýchal hodnoty přesahující dvě a půl promile alkoholu v krvi. Policisté řidiče na místě zadrželi a převezli na protialkoholní záchytnou stanici k vystřízlivění.

04.03.2019

S lupem utekl jen pár metrů
Policisté z obvodního oddělení Frýdku-Místku v současné době prověřují okolnosti ke krádeži mobilního telefonu. Tento měl být odcizen devětatřicetiletému muži, který v neděli kolem půl sedmé ráno seděl na lavičce na vlakovém nádraží ve Frýdku-Místku. Při čekání na svůj vlak muž usnul, čehož měl využít dvaadvacetiletý mladík, který si na lavičku přisedl. Následně měl z kapsy bundy vyndat poškozenému mobilní telefon a s tímto poté utéct. Muž se však probudil a za pachatelem se rozeběhl, aby mu vrátil odcizený mobilní telefon. Po chvilce ho dostihl. Svého telefonu se nevzdal jen tak, proto se o něj začali přetahovat až do doby, než se na místo dostavili muži zákona, kteří už pachatele na místě zadrželi.

03.03.2019

Měl řídit podnapilý
Z přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky je podezřelý 40letý muž z Břeclavska. Včera v dopoledních hodinách řídil ve Frýdku-Místku osobní motorové vozidlo. Policisté, kteří automobil zastavili, při kontrole zjistili, že muž usedl za volant pod vlivem alkoholických nápojů – přístroj vykázal hodnotu blížící se 2,5 promile alkoholu v dechu. Policisté vedou ve věci zkrácené přípravné řízení.

30.01.2019

Trojice pachatelů nepohrdla
Na konci měsíce ledna 2019 bylo ve služebním obvodu Hnojník provedeno bezpečnostní opatření, které bylo zaměřeno na kontrolu a pohyb osob v daném teritoriu, a to z důvodu zvýšeného počtu nápadu trestné činnosti majetkového charakteru. K většině případů docházelo v noční době. Jednalo se jak o krádeže okolo domů, tak o vloupání do rodinných domů. Při jednom z vloupání byli podezřelí zadrženi. Pachatelé ze zahrad měli zcizovat volně odložené věci, jako jsou například staré kovové předměty, propanbutanové lahve či volně odložené disky s pneumatikami. Do této akce byli přizváni také policisté ze speciální pořádkové jednotky. Jejich činností byl monitoring a pohyb osob v okolí kriminogenních míst v jednotlivých obcích služebního obvodu Hnojník. Již první noc bezpečnostního opatření policisté ze speciální pořádkové jednotky zkontrolovali osádku osobního vozidla značky Fiat, ve kterém se nacházely tři osoby, žena ve věku dvaceti let a muži ve věku čtyřiadvaceti a pětadvaceti let. Následně byla provedena i kontrola vozidla, kde se v zavazadlovém prostoru nacházela mimo jiné i televize, DVD přehrávač či motorová pila. Mužům zákona se po krátké době podařilo od těchto osob zjistit, že před několika minutami se vloupali do rodinného domu v obci Střítěž. Na místo činu se dostavil i majitel domu, který následným ohledáním zjistil, že pachatelé měli odcizit kromě televize, DVD přehrávače a motorové pily i deodorant, ponožky, svíčky, zapalovač a spousty jiných osobních věcí.

26.09.2018

Vloupání do kolárny
Frýdeckomístečtí policisté prověřují krádež pánského jízdního kola, ke kterému mělo dojít z pondělí na úterý tohoto týdne v jednom z domu na ulici J. Skupy ve Frýdku-Místku. Do domu neznámý pachatel měl vniknout přes plastové okno sklepních prostor, které se mu podařilo vypáčit. Poté, co se pachatel dostal do kolárny, z této odcizil červeno-bílo-černé kolo. Poškozené 44leté ženě tak svým jednáním způsobil škodu větší jak pět tisíc korun.