> > >   FRÝDEK-MÍSTEK EXTRA   -   názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

K prameni v Hájku pohodlněji

vloženo: 19.06.2019           komentářů: 0

Počátkem června došlo k předání hotového díla v rámci dokončené investiční akce „Vybudování bezpečného přístupu pramen k Hájku, k. ú. Lískovec“. Ve spolupráci s osadním výborem Lískovec tak město zajistilo lidem pohodlnější nabírání vody v zimním období, kdy je hlavní zdroj s rezervoárem zazimován.

„Potřebné práce provedly městské technické služby TS a.s., vše vyšlo přibližně na sto tisíc korun. V podstatě se vybudoval přístup k náhradnímu prameni podzemních vod v této lokalitě o délce zhruba deset metrů a metrové šířce. Lidé určitě uvítají schody i nové zábradlí. Povrch chodníku je proveden z lomového kamene, lemování žulové, takže si myslím, že se jedná o dílo povedené po praktické i estetické stránce,“ shrnul provedené úpravy, které zahrnovaly i přizpůsobení samotného vývodu, náměstek primátora Radovan Hořínek.

Agilní místní osadní výbor už stihl v polovině června zorganizovat v tomto místě u kapličky v Hájku koncert pěveckého sboru Smetana jako poděkování všem aktivním spoluobčanům, kteří se podílejí na zlepšení svého okolí, i pracovníkům a zástupcům radnice, bez kterých by nebylo možné jednotlivé investiční akce v Lískovci realizovat. „Ve spolupráci s občany Lískovce, kteří mají možnost každý měsíc na osadním výboru sdělit své postřehy pro zlepšení kvality života v této místní části, se podařilo již zrealizovat řadu akcí. Konkrétně zmodernizování sportoviště u kostela, kde jsme zajistili instalaci ochranných sítí, laviček a rekultivaci okolí, dále výstavba chodníků na místním katolickém hřbitově, oprava místních komunikací, výměna autobusové zastávky Lískovec – Elis, propojení Frýdku-Místku s lískoveckou částí prostřednictvím projektu Rekola a naposledy právě vyústění pramene v zimním období,“ pochválil místní občany náměstek primátora Marcel Sikora, který má Lískovec na starosti a věří, že díky vzájemné a dobré spolupráci s občany a pracovníky města se bude i nadále dařit realizovat jednotlivé aktivity pro zvelebení a zkvalitnění života v Lískovci.

autor: MM F-M, Petr Pavelka

přidat komentář            zobrazit komentáře  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  F-M 112

08.03.2019

Nadýchal přes dvě a půl promile
V pátek 8. března 2019 přistihli policisté z obvodního oddělení ve Frýdku-Místku silně opilého řidiče. Krátce před dvaadvacátou hodinou zastavili na ulici Pionýrů ve Frýdku-Místku osobní automobil značky Škoda Fabia, který řídil čtyřiatřicetiletý muž. Policisté ho během kontroly vyzvali k provedení dechové zkoušky na alkohol, při které postupně nadýchal hodnoty přesahující dvě a půl promile alkoholu v krvi. Policisté řidiče na místě zadrželi a převezli na protialkoholní záchytnou stanici k vystřízlivění.

04.03.2019

S lupem utekl jen pár metrů
Policisté z obvodního oddělení Frýdku-Místku v současné době prověřují okolnosti ke krádeži mobilního telefonu. Tento měl být odcizen devětatřicetiletému muži, který v neděli kolem půl sedmé ráno seděl na lavičce na vlakovém nádraží ve Frýdku-Místku. Při čekání na svůj vlak muž usnul, čehož měl využít dvaadvacetiletý mladík, který si na lavičku přisedl. Následně měl z kapsy bundy vyndat poškozenému mobilní telefon a s tímto poté utéct. Muž se však probudil a za pachatelem se rozeběhl, aby mu vrátil odcizený mobilní telefon. Po chvilce ho dostihl. Svého telefonu se nevzdal jen tak, proto se o něj začali přetahovat až do doby, než se na místo dostavili muži zákona, kteří už pachatele na místě zadrželi.

03.03.2019

Měl řídit podnapilý
Z přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky je podezřelý 40letý muž z Břeclavska. Včera v dopoledních hodinách řídil ve Frýdku-Místku osobní motorové vozidlo. Policisté, kteří automobil zastavili, při kontrole zjistili, že muž usedl za volant pod vlivem alkoholických nápojů – přístroj vykázal hodnotu blížící se 2,5 promile alkoholu v dechu. Policisté vedou ve věci zkrácené přípravné řízení.

30.01.2019

Trojice pachatelů nepohrdla
Na konci měsíce ledna 2019 bylo ve služebním obvodu Hnojník provedeno bezpečnostní opatření, které bylo zaměřeno na kontrolu a pohyb osob v daném teritoriu, a to z důvodu zvýšeného počtu nápadu trestné činnosti majetkového charakteru. K většině případů docházelo v noční době. Jednalo se jak o krádeže okolo domů, tak o vloupání do rodinných domů. Při jednom z vloupání byli podezřelí zadrženi. Pachatelé ze zahrad měli zcizovat volně odložené věci, jako jsou například staré kovové předměty, propanbutanové lahve či volně odložené disky s pneumatikami. Do této akce byli přizváni také policisté ze speciální pořádkové jednotky. Jejich činností byl monitoring a pohyb osob v okolí kriminogenních míst v jednotlivých obcích služebního obvodu Hnojník. Již první noc bezpečnostního opatření policisté ze speciální pořádkové jednotky zkontrolovali osádku osobního vozidla značky Fiat, ve kterém se nacházely tři osoby, žena ve věku dvaceti let a muži ve věku čtyřiadvaceti a pětadvaceti let. Následně byla provedena i kontrola vozidla, kde se v zavazadlovém prostoru nacházela mimo jiné i televize, DVD přehrávač či motorová pila. Mužům zákona se po krátké době podařilo od těchto osob zjistit, že před několika minutami se vloupali do rodinného domu v obci Střítěž. Na místo činu se dostavil i majitel domu, který následným ohledáním zjistil, že pachatelé měli odcizit kromě televize, DVD přehrávače a motorové pily i deodorant, ponožky, svíčky, zapalovač a spousty jiných osobních věcí.

26.09.2018

Vloupání do kolárny
Frýdeckomístečtí policisté prověřují krádež pánského jízdního kola, ke kterému mělo dojít z pondělí na úterý tohoto týdne v jednom z domu na ulici J. Skupy ve Frýdku-Místku. Do domu neznámý pachatel měl vniknout přes plastové okno sklepních prostor, které se mu podařilo vypáčit. Poté, co se pachatel dostal do kolárny, z této odcizil červeno-bílo-černé kolo. Poškozené 44leté ženě tak svým jednáním způsobil škodu větší jak pět tisíc korun.